ورود و عضویت
بازیابی رمز ورود
کد تایید ارسال شد
جهت تایید تغییر رمز کد ارسال شده را وارد نمایید
ورود
نام کاربری یا رمز خود را فراموش کرده ام
شماره موبایل خود را وارد نمایید
ارسال
اگر هنوز عضو نیستید 
عضویت
ارسال
ارسال
بازگشت به بالا
آژانس برندینگ آفرید

چرا باید برای برند خود هویت بصری داشته باشیم؟

وقتی از کنار یک کتاب فروشی عبور می کنید، اولین چیزی که برای شما جلب توجه می کند، چیست؟ اگر اطلاع خاصی از نام نویسندگان یا موضوعات خاص کتب نداشته باشید، حتماً موافقید که طراحی جلد کتاب ها برای شما جالب توجه است. اگر طرح جلد برای شما جذاب باشد فرای نام نویسنده یا حتی موضوع کتاب را بر می دارید و ورق می زنید و اگر فرصت داشته باشید چند صفحه مطالعه می کنید. به فرآیندی که طی شد دقت کردید؟

فرای نیازی که داشتید و صرفاً‌ بر اثر جذابیت و کشش طراحی ظاهری کتاب نسبت به آن واکنش نشان دادید، ورق زدید و اگر مطالب هم به نظرتان کاربردی بود، آن کتاب را خریداری کردید.

این مثال را می توان در دنیای تجارت تعمیم و گسترش داد. در رقابت سنگینی که بین برندهای مختلف برای تصاحب ذهن مشتری وجود دارد، چه طور می توان حضور پیدا کرد؟ قطعاً بدون پشتوانه ای قوی از لحاظ اجرایی و ظاهری نمی‌توان به حضور فعال و برجسته امیدوار بود. پیشنهاد ما در آژانس برندینگ آفرید فراهم آوری بستری قوی برای نمایش ظاهری برند است. این بستر می بایست بروندادی از زیرساخت های هویت درونی برند باشد. مبتنی بر تفکر تاسیس برند، زمینه فعالیت، جامعه مخاطب، بازار هدف و …

 
مطالعه بیشتر: نکات حیاتی در طراحی لوگو  

هویت بصری برند شامل چه مواردی است؟

وقتی صحبت از هویت بصری می شود معمولاً در ذهن ما یک لوگو شکل می گیرد. ولی این ذهنیت به هیچ وجه درست نیست. هویت بصری یک برند همه مواردی است که مخاطبین از برند شما مشاهده خواهند کرد. از یک برگه یادداشت ساده گرفته تا بلیبوردی عظیم در بزرگراه. شما در جایگاه صاحب یک برند باید المان های ثابتی را برای معرفی برند خود طراحی کنید. المان هایی مانند رنگ، نماد ( لوگو یا لوگوتایپ)، پترن، فونت، چیدمان عناصر و نحوه قرارگیری هویت برند روی وسایل مختلف بخش مهمی از هویت بصری برند شما را شکل می دهند.
برای مطالعه بیشتر: نکات حیاتی در طراحی لوگو

چه طور هویت بصری برند باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد؟

وقتی ساختاری مشخص در ارائه هویت بصری برند خود داشته باشید، المان ها و ابزارهای گرافیک طراح گرافیست شما مهیاست. گرافیست می تواند در زمان اندک و با کمی خلاقیت و ترکیب عناصر مختلف با هم، طرح های بدیعی را برای شما خلق کند. اما وقتی عناصر مشخص نیست، زمان و هزینه زیادی باید بابت تامین این عناصر اولیه صرف شود. مشکل بعدی زمانی خودنمایی می کند که شما برای طراحی هر کدام از نیازهای بصری خود مجبور باشید با یک گرافیست صحبت کنید. اینجاست که تفاوت سطح کیفی و سلیقه گرافیست ها باعث پراکندگی زیاد در خروجی های ارائه شده خواهد شد.  

برای مشاهده نمونه کارهای آژانس برندینگ آفرید در قسمت هویت بصری کلیک کنید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوال شما توسط کارشناسان آفرید پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عضویت در کانال تلگرام آفرید
در اینستاگرام همراه ما باشید
کلیه حقوق ( محتوا و تصویر سازی های ) این سایت متعلق به آفرید می باشد.