ورود و عضویت
بازیابی رمز ورود
کد تایید ارسال شد
جهت تایید تغییر رمز کد ارسال شده را وارد نمایید
ورود
نام کاربری یا رمز خود را فراموش کرده ام
شماره موبایل خود را وارد نمایید
ارسال
اگر هنوز عضو نیستید 
عضویت
ارسال
ارسال
بازگشت به بالا
آژانس برندینگ آفرید

شبکه اجتماعی، نوعی وب سایت است که مردم می توانند با استفاده از آن با هم صحبت کنند و ارتباط برقرار کنند، ایده ها و نظرات خود را با هم به اشتراک بگذارند و حتی از طریق این فضا دوستان جدید پیدا کنند. این نوع از ارتباط و به اشتراک گذاری را با عنوان رسانه ها و یا شبکه های اجتماعی می شناسند. این فضا بدون محدودیت، توسط صدها و حتی میلیون ها نفر در جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این رسانه ها در چند سال اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است. بطوریکه از سال 2006 به بعد نرخ رشد غیر منتظره و بسیار زیادی داشته اند. این فن آوری ها در حال رشد هستند، واضح است که مردم بیشتر و بیشتر می خواهند مزایای آن را درک و از آن استفاده کنند.

شبکه‌های اجتماعی مزایای زیادی برای جامعه به ارمغان آورده است. به عنوان مثال کشورهای در حال توسعه یا جهان سوم با استفاده از این شبکه ها بیشتر با جهان توسعه یافته ارتباط برقرار کرده و رشد سریع تری نسبت به قبل پیدا کرده اند.

با این حال نمی توان از تاثیرات مخرب و منفی آن نیز غافل شد. درست مانند هر چیز دیگری که می تواند به دو روش خوب و بد استفاده شود، رسانه های اجتماعی نیز همین گونه است. شاید بسیاری از این تاثیرات دست کاربر باشد که تنها از مزیت آن استفاده کند

اما خواسته یا ناخواسته هنوز هم می تواند اثرات منفی بر روی کاربران داشته باشد.

ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی

می توان گفت حدودا ۲٫۷۹ میلیارد از ۷٫۴۸ میلیارد نفر در دنیا به شبکه های اجتماعی پیوستند و از آن استفاده می کنند که بیش از یک سوم جمعیت را شامل می شود و نشان دهنده ی ضریب نفوذ ۳۷ درصدی می باشد.

یکی از اصلی ترین دلایل این سرعت نفوذ را گسترش استفاده از تلفن های هوشمند می دانند. بطوریکه بیشتر کارهای روزمره ی ما نیز با اینترنت و از طریق همین شبکه های اجتماعی انجام می شود.

باید به این نکته اشاره کنیم که در ایران و سایر کشورها ضریب نفوذ زنان از مردان بیشتر است و بیشترین مخاطب این نوع از رسانه ها را زنان تشکیل می دهند.

ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی در ایران نیز جالب توجه است زیرا طبق آمار حدود 30 میلیون ایرانی کاربر فعال این شبکه ها هستند. تعداد آنها در کشورمان چیزی در حدود 200 رسانه ی داخلی و خارجی است که اینستاگرام و تلگرام و اخیرا واتس اپ پر طرفدارتر هستند.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

هر گونه اختراع بشری در ابتدا باعث بوجود آمدن مشکلاتی می شود اما پس از تثبیت و فرهنگ سازی و همچنین محیا شدن بستری مناسب می توان در کسب و کار از آن بهره برد.

در حالی که صدها استراتژی مختلف بازاریابی وجود دارد، می توان به روزترین و تاثیرگزارترین آنها را استفاده از شبکه های اجتماعی دانست.

تبلیغات رسانه های اجتماعی و یا هدف قرار دادن آنها میتواند به کاربران این شبکه ها خدمت رسانی کند. با استفاده از پلتفرم های اطلاعاتی از کاربران مختلف و ایجاد بازار هدف مشخص می توانید به میزان قابل توجهی صرفه جویی اقتصادی و زمانی انجام دهید و به هدف خود یعنی فروش نزدیک تر شوید.

استفاده از تلگرام و اینستاگرام به عنوان ابر رسانه های تبلیغاتی در ایران

تلگرام و اینستاگرام به علت کارایی و سادگی و همچنین دسترسی آسان بسیار فراگیر و پر طرفدار شده اند. تبلیغات و بازاریابی در این رسانه ها پربازده و در مقایسه با روش های تبلیغاتی دیگر کم هزینه است و قابلیت نتیجه گیری در کوتاه ترین زمان ممکن را دارد.

تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام به علت کارایی و سادگی و همچنین دسترسی آسان بسیار فراگیر و پر طرفدار شده است. استفاده از یک تصویر زیبا می تواند چندین برابر تاثیرگزار تر از کلمات باشد. بنابراین “دسترسی آسان و محتوای تاثیرگزار” از عوامل موفقیت این شبکه ی اجتماعی نسبت به سایرین می باشد.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

1. استفاده از اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر یا افراد تاثیرگذار جزو جدیدترین تبلیغات و در عین حال با جوابدهی بالا می باشند. افراد مختلفی در اینستاگرام در زمینه های تخصصی مانند آشپزی، عکاسی، گردشگری، آموزشی و … فعالیت می کنند که استفاده از آنها می تواند در برندسازی و ایجاد مشتریان جدید به شما کمک کند.

اینفلوئنسرها همچنین می توانند افراد شوخ طبعی باشند و با این شیوه مخاطب را جذب کنند. نوع استفاده ی شما از این افراد و میزان کارایی آنها بر اساس خدماتی که ارائه میدهید مشخص می شود.

2. استفاده از صفحات پربازدید در زمینه‌ی تخصصی شما

صفحات مختلفی وجود دارند که در زمینه های مختلف مخاطب جذب کرده اند. نحوه ی تبلیغات شما در این صفحات می تواند هم بصورت یک پست تبلیغاتی با محتوای تصویری و ویدئویی باشد و یا از ابزار استوری استفاده کنید. هر کدام از این تبلیغات در بازه ی زمانی مشخص مانند 24 ساعت و یا بصورت دائم صورت می گیرد.

3. بالابردن فالورها یا دنبال کنندگان و برندینگ نام تجاری شما

این کار را می توان با هشتگ سازی، تولید محتوای با کیفیت، استفاده از کپشن مناسب و لینک سازی انجام داد.

4. تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

این بخش از تبلیغات توسط خود اینستاگرام مدیریت می شود. مزایای استفاده از این نوع تبلیغ نزدیک شدن به بازار هدف است. به عنوان مثال شما می توانید بازار هدف خود مانند سن، جنسیت، منطقه ی جغرافیایی، مشاغل، زبان و حتی علایق افراد مشخش کنید.

این نوع تبلیغات با وجود کارایی، هزینه ی بالایی دارد و مناسب برندهای بزرگ تر و قوی تر از لحاظ مالی است.

لازم به ذکر است که این نوع تبلیغ در ایران علاوه بر هزینه ی بالا دارای ریسک می باشد چرا که غیر مجاز است و شما برای استفاده از آن باید از واسطه های معتبر کمک بگیرید و اگر اینستاگرام این موضوع را متوجه شود برای برند شما امتیاز منفی در نظر خواهد گرفت.

ما از این سرویس برای تبلیغات کسب و کارهایی استفاده می‌کنیم که نیاز به اطلاع رسانی بین المللی دارند به عنوان نمونه

تبلیغات اینستاگرام مراکز زیبایی که از پذیرای مسافران عرب هستند.

تبلیغات تلگرام

با وجود تعداد بسیار زیادی از شبکه های اجتماعی مختلف، می توان تلگرام را یکی از موفق ترین و گسترده ترین شبکه های اجتماعی دانست.

اما دلیل محبوبیت تلگرام در ایران چیست؟

سادگی، امنیت و حفظ حریم خصوصی، سرعت بالا، پلتفرم های متنوع، امکانات منحصر به فرد مانند کانال و ربات همگی دلایل برتری تلگرام نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر است.

انواع تبلیغات در تلگرام

1. تبلیغات بازدیدی

شما یک محتوای تولید شده شامل تصویر یا ویدئو و متن را در کانال های پر بازدید قرار می دهید. در این نوع تبلیغات معمولا بر اساس تعداد بازدید هر پست هزینه پرداخت می کنید.

تعداد بازدید ها در قسمت پایینی پست مشخص می شود. دقت داشته باشید که به دلیل ازدیاد پست های تبلیغاتی حتما از مطالب و تصاویر جذاب استفاده کنید که مخاطب را جذب کند.

2. تبلیغات کلیلی در تلگرام

این نوع تبلیغات نیز بر اساس تعداد دفعاتی که کاربر بر روی لینک درج شده در پست کلیک می کند محاسبه می گردد. تبلیغات کلیکی راهی موثر برای هدایت کاربران به صفحه ی مورد نظرتان می باشد.

نوع شمارش این لینک ها از طریق ابزارهایی صورت می گیرد که لینک را کوتاه می کنند و شما از این لینک کوتاه شده استفاده می کنید.

3. افزایش ممبر

خرید و افزایش ممبر می تواند در نگاه اول اعتماد کاربران جدید را جلب نماید اما توجه داشته باشید که عضو گیری به صورت عادی بسیار پربازده تر از خرید ممبر می باشد چرا که تشخیص کاربر واقعی مشکل است.

اما افزایش ممبر واقعی تکنیک هایی مانند لینک سازی و ساخت پست های جذاب در کانال های پربازدید دیگر نیز دارد. این روش صد در صد موثرتر است.

4. تبلیغات توسط گروه های تاثیرگذار

گروهی از افراد با فعالیت خود در زمینه های مختلف توانسته اند توجه بسیاری از افراد را جلب نمایند. استفاده از این افراد می تواند باعث پیشرفت و جلب اعتماد کاربران شود.

هزینه ی این نوع تبلیغ نسبت به سایر تبلیغ ها در تلگرام بالاتر است و بهتر است کسب و کارهای بزرگ از آن استفاده کنند.

5. تبلیغات در کانال‌های پرطرفدار

انتخاب این کانال ها کمی دشوار است زیرا هر کانالی که تعداد زیادی عضو دارد لزوما برای شما بهتر نیست زیرا شما باید به دنبال کانالی با کیفیت و با اعضای نزدیک به بازار هدف خود باشید. در انتخاب کانال های پر بازدید بر اساس نیازتان دقت ویژه ای داشته باشید.

6. طراحی و ساخت ربات

استفاده از ربات های تلگرامی بسیار ساده است اما اگر بخواهید امکاناتی نظیر درگاه بانکی به آن اضافه کنید نیازمند یادگیری بیشتر است. این ربات ها بسیار کاربردی هستند و شما می توانید در توسعه کسب و کارتان از آنها استفاده کنید.

چرا باید تبلیغات در شبکه های اجتماعی را به آژانس برندینگ دیجیتال سپرد؟

شما برای کسب نتیجه ی بهتر در تبلیغات آنلاین و شبکه های اجتماعی می توانید از اژانس های تبلیغاتی و متخصص استفاده کنید. از دلایل آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدیریت واحد : شما می توانید به جای کار کردن با افراد مختلف در زمینه تبلیغات، با یک شرکت کار کنید و انجام فعالیت هایی مانند انتخاب کانال، افراد و تکنیک مناسب در تجارت خود، همچنین مدیریت هزینه ها را به آن بسپارید.

تبلیغات بهینه نه زیاد: کار کردن با افراد متخصص این امکان را برایتان فراهم می کند تا از انجام تبلیغات و صرف هزینه های اضافی جلوگیری کنید و بهترین راه را برای رسیدن به هدفتان انجام دهید.

محتوای استاندارد: محتوای با کیفیت و مناسب در رسیدن به نتیجه ی مطلوب بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. بهتر است نحوه ی تشخیص یک محتوای مناسب را به متخصصین در این زمینه بسپارید.

آنالیز: ایجاد یک جدول آماری از سرعت پیشرفت، و همچنین ارقامی که نشان دهنده ی نزدیک شدن به هدفتان است می تواند بسیار موثر و کاربردی باشد.

چرا مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند؟

شبکه های اجتماعی به مردم در حفظ ارتباط با دوستان و خانواده خود کمک می کنند و یک راه آسان برای اطلاع از هر آنچه در دایره ی ارتباطات اجتماعی شما می گذرد، می باشد. همچنین شبکه های اجتماعی می توانند برای پیدا کردن چیزهای سرگرم کننده و جالب در اینترنت استفاده شوند و برای بسیاری از افراد کاربردی و هیجان انگیز باشند.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی مورد استفاده در ایران و جهان کدامند؟

این آمار می تواند در ایران و جهان کمی متفاوت باشد. امروزه در دنیا و اغلب کشورها، فیس بوک بزرگترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی با بیش از یک میلیارد کاربر است. اما در ایران شبکه ی اجتماعی اینستاگرام نوعی از سرویس های اجتماعی است که محبوب و قابل دسترس عموم می باشد.

چگونه یک حساب کاربری در یک شبکه های اجتماعی ایجاد کنیم؟

روند ایجاد حساب جدید برای یک شبکه اجتماعی برای هر کدام از آنها متفاوت است. به طور کلی، از وبسایت شبکه اجتماعی که می خواهید یک حساب جدید ایجاد کنید، بازدید کنید و یک لینک در بالای صفحه با نام «ثبت نام»، «ایجاد حساب جدید» یا چیزی شبیه به آن پیدا کنید. اطلاعات خواسته شده را پر کنید و پس از اتمام مراحل حساب کاربری شما ساخته می شود.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوال شما توسط کارشناسان آفرید پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

4.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عضویت در کانال تلگرام آفرید
در اینستاگرام همراه ما باشید
کلیه حقوق ( محتوا و تصویر سازی های ) این سایت متعلق به آفرید می باشد.