ورود و عضویت
بازیابی رمز ورود
کد تایید ارسال شد
جهت تایید تغییر رمز کد ارسال شده را وارد نمایید
ورود
نام کاربری یا رمز خود را فراموش کرده ام
شماره موبایل خود را وارد نمایید
ارسال
اگر هنوز عضو نیستید 
عضویت
ارسال
ارسال
بازگشت به بالا
آژانس برندینگ آفرید

چکیده

شرکت پارس سیمرغ دارو دماوند ( سیم بیو لب. Simbiolab ) با تکیه بر دانش فنی بالا و با توجه به نیازهای جامعه اقدام به تولید کیت‌های تشخیصی با استفاده از تکنولوژی‌های LAMP، PCR و Realtime PCR نموده است.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها ،دانش درون زا و تولید محصولاتی انحصاری است که با اتکا به دانش متخصصین داخلی به مشتریان ارایه می‌شود و این مهم در غالب اختراعات متعدد به ثبت رسیده است.

طرح مسئله

موسسین سیم بایو در زمینه تخصصی تولید محصول از نخبگان مطرح ملی و بین‌المللی هستند که تمرکز اصلی خود را بر جنبه‌های فنی و تکنولوژیکی محصولات معطوف داشته و سطح فناورانه محصولات را مستمر بهبود می‌بخشند. با شروع پاندمی کرونا در سراسر جهان و فرصت نقش آفرینی شرکت دانش بنیان سیم بایو در گستره بین‌المللی، لایه‌های دیگری از مفاهیم تولید محصول که تا کنون، کانون توجه اصلی نبود، نمود پیدا کرد.

راه حل

اولین راهکاری که به ذهن موسسین متبادر شد باز طراحی لوگو و عناصر بصری مانند بسته‌بندی بود لذا این مجموعه با توجه به تحقیقات و ارزیابی‌هایی که در مورد آژانس‌های ارایه کننده خدمات انجام داد، آژانس برندینگ آفرید را به عنوان همراه خود در این فرآیند انتخاب کرد.

علی رغم تولید محصولات، که از پایه علمی و فناوری سطح بالایی برخودار بود و قابل رقابت با برندهای مشهور جهانی بود، اما از لحاظ استایل، بسته‌بندی و شکل شمایل ظاهری، عناصر هویت بصری از انسجام، مقبولیت و استاندارد جهانی برخوردار نبود.

مسیر رشد

با توجه به رویکرد آفرید در ارایه خدمات، ابتدا لایه‌های پنهان و هویتی برند مورد بررسی قرار گرفت و نقطه نظرات صاحبین برند در خصوص مفاهیمی که باید در طراحی مورد توجه قرار گیرد، جمع آوری شد، یکی از دغدغه‌های سیم‌بایو، نماد سیمرغ و نشر آن در تمام هویت بصری و ابعاد آن بود، در همین راستا مشاورین آفرید با توجه به دغدغه اصلی سیم بایو می‌بایست نماد سی مرغ را به استانداردهای جهانی در سطح رقبا تبدیل می‌کردند.
در این پروسه نقش کشف نماد در لایه مفهومی لوگو و عناصر بصری از طرف مخاطب خاص بسیار پر رنگ بود به گونه‌ای که فهم لوگو یک فرآیند و داستان در پس زمینه خود داشته باشد، که ذهن مخاطب را در گیر کند و در سطح بازار جهانی هم قابل درک باشد.

لوگوی قبلی سیم بایو از لحاظ انسجام فرم و مفاهیمی که می‌بایست منتقل می‌کرد دارای ایرادات بسیاری بود که در طراحی هویت بصری جدید مرتفع شد و مورد تایید موسسان شرکت قرار گرفت.

از ویژگی‌های منحصر به فرد عناصر هویت بصری جدید :
• استاندارد بین المللی
• دارا بودن لایه ی حل مساله
• دارای جایگاه شایسته و در خور شان بصری نسبت به رقبا (فایزر و …)
• ارایه نماد کلاسیک سیمرغ با نمود مدرن و امروزی
• پوشش ابعاد تکنولوژی محور و فناورانه محصول در هویت بصری

طراحی هویت بصری

طراحی سایت

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوال شما توسط کارشناسان آفرید پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی میشود

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عضویت در کانال تلگرام آفرید
در اینستاگرام همراه ما باشید
کلیه حقوق ( محتوا و تصویر سازی های ) این سایت متعلق به آفرید می باشد.